Miłosne Reżimy

Organizator: Łódź Design Festival
Kuratorzy: Adi Zaffran, Bine Roth
Kiedy: 17 - 26 maja 2019
Gdzie: Centrum Festiwalowe, Art_Inkubator w Fabryce Sztuki, ul. Tymienieckiego  C2
"Miłosne Reżimy" ON TOUR
Kiedy? 25.05
Gdzie? Ogród Botaniczny w Łodzi (Obecność wystawy w Ogrodzie Botanicznym uzależniona od warunków pogodowych).

„Miłosne reżimy” to zestaw emocjonalnych zachowań, które wpływają na to, jak mówimy o naszych uczuciach, jak określamy "normalne" reakcje i ustalamy, kto jest zdolny do miłości - a kto nie. Poprzez swoje ciało, ludzie przekazują i interpretują uczucia, postawy i nastroje. Technologia zmieniła sposób, w jaki wchodzimy w interakcje – zaistniał spór, który krąży wokół tego, czy technologia zabiła romantyzm i pozbawiła nas kontaktu fizycznego, jednocześnie zabierając nas w stronę bardziej wirtualnego świata. W tym projekcie chcielibyśmy rzucić wyzwanie idei dzisiejszych zalotów i podkreślić znaczenie naszych zasobów komunikacji cielesnej - wykorzystując ciało jako medium ekspresji.

Siłownia oferuje możliwość ćwiczenia wykonywania romantycznych gestów: kształtowania serca, wręczania kwiatów, dawania uścisku, pocałunku i spacerowania wzdłuż plaży trzymając się za ręce. Praktyka czyni mistrza.

ADI ZAFFRAN
Projektant i artysta, studiował wzornictwo przemysłowe w Szkole Sztuk Pięknych i Rzemiosł Artystycznych Besaleel w Jerozolimie a następnie w Royal College of Art w Londynie. Od ukończenia studiów w 2015 r. pracował nad projektami zarówno komercyjnymi (projektowanie wnętrz i produktów, projektowanie przestrzenne), jak i bardziej koncepcyjnymi (warsztaty, instalacje i wystawy). Interesuje się wykorzystaniem designu jako narzędzia do refleksji nad współczesnymi zjawiskami oraz zaangażowania i pobudzenia interakcji społecznych. Zastanawia się, czy design może funkcjonować jako forma "aktywnego dziennikarstwa", które selekcjonuje i prezentuje nowe sposoby rozumienia współczesnych problemów. Obecnie mieszka w Tel Awiwie.

BINE ROTH
Projektantka mieszkająca w Londynie. Po ukończeniu Royal College of Art w 2015 roku, dołączyła do kolektywu projektowego Peut-Porter.
Peut-Porter tworzy postacie, narracje i doświadczenia z i dla ludzkiego ciała. To kobiecy kolektyw projektowy, który wykorzystuje design i modę do komentowania, kwestionowania i komunikowania społecznych trendów i zachowań. Peut-Porter pracuje nad samodzielnie zainicjowanymi projektami badawczymi, ale podejmuje również zlecenia i współprace.

>
>

nie pokazuj więcej