Porcelana Kristoff partnerem ŁDF 2020

Porcelana Krzysztof wywodzi się z wielkiego zagłębia porcelanowego na Dolnym Śląsku. Jeszcze nie tak dawno w Wałbrzychu istniały trzy fabryki porcelany. Dzisiaj to najstarszy zakład produkcyjny w mieście i najstarsza fabryka produkująca porcelanę w obecnych granicach Polski. Produkuje się ją nieprzerwanie od 1831 roku, od sygnatur KPM, przez Wawel aż po obecną Kristoff Porcelain. Bogata historia oraz tradycja od zawsze mieszały się tutaj z nowoczesnością.
W swoim portfolio produkcyjnym fabryka posiada 14 głównych fasonów, od nowoczesnych (Eureka, O'le, Opty czy Timon) po klasyczne (Alaska bądź Romeo). Największym znakiem rozpoznawczym Krzysztofa jest legendarna Fryderyka - fason, który powstał w 1934 roku. Był to jeden z ostatnich projektów doglądanych przez samego Philipp'a Rosenthal'a. Klasyczna, ale wciąż zaskakująca swoją uniwersalnością, ponadczasowością i doskonałym designem.

Zapraszamy www.porcelana-kristoff.pl

logo kristoff male

filizanki solo porcelana kristofffason Julita cukiernica porcelana kristofffason Fryderyka porcelana kristofffason alaska porcelana kristoffdekoracja Ludziki porcelana kristoffdekoracja Krister porcelana kristoffdekoracja Circus porcelana kristoffdekoracja Caterina porcelana kristoff

nie pokazuj więcej